Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 POL   Kantor/Losiak Piotr Kantor Bartosz Losiak 3040 5418 3040 5418
2 NED   Brouwer/Meeuwsen Alexander Brouwer Robert Meeuwsen 2560 5212 2560 5232
3 AUT   Horst/Doppler Alexander Horst Clemens Doppler 2520 3801 2520 3801
4 BRA   Vitor Felipe/Guto Vitor Gonçalves Felipe Gustavo Albrecht Carvalhaes 2140 3035 2440 3624
5 LAT   Samoilovs/Smedins Aleksandrs Samoilovs Janis Smedins 2400 4392 2400 4392
6 LAT   Plavins/Tocs Martins Plavins Edgars Tocs 2340 4025 2340 3990
7 RUS   Krasilnikov/Liamin Viacheslav Krasilnikov Nikita Liamin 2320 4440 2320 4440
8 CHN   HA Likejiang/Wu Jiaxin Likejiang Ha Jiaxin Wu 552 719 550 687
9 RUS   Stoyanovskiy/Velichko Oleg Stoyanovskiy Igor Velichko 2208 3372 2208 3347
10 BRA   Alison/Bruno Schmidt Alison Cerutti Bruno Oscar Schmidt 2160 3476 2160 3460
11 ESP   Herrera/Gavira Pablo Herrera Allepuz Adrián Gavira Collado 2120 3828 2120 3828
12 USA   Brunner/Hyden Theodore Brunner John Hyden 2080 2945 2080 2945
13 POL   Bryl/Fijalek Michal Bryl Grzegorz Fijalek 1960 3612 1960 3612
14 CAN   Pedlow/Schachter Sam Pedlow Sam Schachter 1920 2960 1920 3176
15 CAN   O'Gorman/Saxton Grant O'Gorman Ben Saxton 1840 2820 1840 2780
16 USA   Gibb/Crabb Ta. Jacob Gibb Taylor Crabb 1840 2570 1840 2570
17 BRA   Álvaro Filho/Saymon Álvaro Morais Filho Saymon Barbosa Santos 1760 3628 1760 3616
18 QAT   Cherif/Ahmed Cherif Younousse Ahmed Tijan 1760 3851 1760 3461
19 MEX   Virgen/Ontiveros Juan Virgen Lombardo Ontiveros 1760 3380 1760 3220
20 ITA   Ranghieri/Caminati Alex Ranghieri Marco Caminati 1760 3103 1760 3103
21 BEL   Koekelkoren/van Walle Dries Koekelkoren Tom van Walle 1680 3970 1680 3970
22 POL   Prudel/Szalankiewicz Mariusz Prudel Jakub Szalankiewicz 1680 3475 1680 3475
23 NOR   Mol A./Sørum, C. Anders Berntsen Mol Christian Sandlie Sørum 1660 3668 1660 3666
24 NED   Varenhorst/Bouter Christiaan Varenhorst Jasper Bouter 1590 2069 1590 2085
25 USA   Doherty/Allen Ryan Doherty William Allen 1540 2340 1540 2340
26 CUB   Gonzalez/Nivaldo Sergio Reynaldo Gonzalez Bayard Diaz Gomez Nivaldo Nadir 1400 2240 1400 2040
27 SUI   Beeler/Krattiger WC Nico Beeler Marco Krattiger 1380 2844 1380 2858
28 FRA   Krou/Aye Youssef Krou Quincy Aye 1280 2690 1280 2690
29 CZE   Perusic/Schweiner Ondrej Perusic David Schweiner 1080 2076 1080 2076
30 SUI   Heidrich/Gerson Adrian Heidrich Mirco Gerson 515 973 530 1015
31 CHN   P. Gao/Y. Li WC Peng Gao Yang Li 178 196 366 396
32 CHN   Li Zhuoxin/Li Lei Zhuoxin Li Lei Li 396 489 342 367