Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 QAT   Ahmed/Cherif Ahmed Tijan Cherif Younousse 1340 4624 1680 5180
2 SRB   Kolaric/Basta Lazar Kolaric Stefan Basta 1180 1750 1420 2210
3 GER   Bergmann/Harms, Y. Philipp Arne Bergmann Yannick Harms 1200 1988 1360 2600
4 USA   Patterson/Slick Casey Patterson Stafford Slick 1330 2150 1340 2300
5 GER   Walkenhorst/Winter Alexander Walkenhorst Sven Winter 1009 1329 1340 1777
6 FRA   Thiercy/Gauthier-Rat Maxime Thiercy Arnaud Gauthier-Rat 1180 2403 1240 2479
7 CHI   Grimalt E./Grimalt M. Esteban Grimalt Marco Grimalt 1480 3280 1200 3580
8 JPN   Takahashi/Gottsu Takumi Takahashi Yusuke Ishijima 740 1270 840 1510
9 AUS   McHugh/Schubert Christopher McHugh Zachery Schubert 1030 1814 1190 1944
10 USA   Kolinske/Evans William Kolinske Miles Evans 1120 2040 1180 2660
11 AUT   Seidl Rob./Waller Robin Seidl Philipp Waller 590 1835 1140 2511
12 AUT   Ermacora/Pristauz Martin Ermacora Moritz Pristauz 980 2782 1100 3162
13 EST   Nõlvak/Tiisaar Kusti Nõlvak Mart Tiisaar 940 2086 1080 2330
14 CHN   P. Gao/Y. Li Peng Gao Yang Li 960 1642 1040 2270
15 SUI   Kissling G./Zandbergen WC Gabriel Kissling Michiel Zandbergen 840 1495 1040 1811
16 USA   Budinger/Rosenthal Chase Budinger Sean Rosenthal 500 500 1040 1040
17 SLO   Zemljak/Pokeršnik Nejc Zemljak Jan Pokeršnik 900 2352 1020 2662
18 CHN   HA Likejiang/Wu Jiaxin Likejiang Ha Jiaxin Wu 790 1498 990 2226
19 AUS   Durant/Schumann Cole Durant Damien Schumann 1070 1934 990 1944
20 NOR   Berntsen/Mol H. Mathias Berntsen Hendrik Nikolai Mol 1080 2545 960 2913
21 FIN   Nurminen/Siren Jyrki Nurminen Santeri Siren 980 1838 960 2267
22 THA   I. Nuttanon/P. Sedtawat Nuttanon Inkiew Sedtawat Padsawud 710 1578 920 1938
23 THA   J. Surin/K. Adisorn Surin Jongklang Adisorn Khaolumtarn 720 1436 780 1616
24 GER   Betzien/Erdmann Max Betzien Jonathan Erdmann 700 1015 740 1121
25 TUR   Urlu/Mermer Safa Urlu Hasan Huseyin Mermer 680 1363 720 1707
26 FRA   Di Giantommaso/Silvestre Romain Di Giantommaso Jérémy Silvestre 406 1055 683 1368
27 CAN   Wheelan/MacNeil Cameron Wheelan Jake MacNeil 475 645 620 916
28 AUT   Trummer/Friedl Fe. Maximilian Trummer Felix Friedl 500 810 580 1154
29 JPN   Hasegawa/Shimizu Yoshiumi Hasegawa Keisuke Shimizu 535 893 535 893
30 JPN   Shiratori/Ageba Katsuhiro Shiratori Yuya Ageba 454 574 454 624
31 JPN   Hatabe/Tsuchiya Junki Hatabe Takashi Tsuchiya 290 290 320 340
32 JPN   Koshikawa/Kurokawa WC Yu Koshikawa Hiroki Dylan Kurokawa 205 523 231 549