Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 USA   Dalhausser/Lucena Philip Dalhausser Nicholas Lucena 2800 3120 3640 4320
2 POL   Losiak/Kantor Bartosz Losiak Piotr Kantor 2680 4698 3040 4938
3 ITA   Nicolai/Lupo Paolo Nicolai Daniele Lupo 2400 3580 3000 4660
4 RUS   Krasilnikov/Liamin Viacheslav Krasilnikov Nikita Liamin 2520 4160 2520 4040
5 LAT   Samoilovs/Smedins Aleksandrs Samoilovs Janis Smedins 1720 2952 2320 3912
6 LAT   Plavins/Tocs Martins Plavins Edgars Tocs 1700 2485 2300 3625
7 ESP   Herrera/Gavira Pablo Herrera Allepuz Adrián Gavira Collado 1720 2708 2200 3428
8 QAT   Cherif/Ahmed Cherif Younousse Ahmed Tijan 1420 3103 1420 3243
9 NED   Brouwer/Meeuwsen Alexander Brouwer Robert Meeuwsen 1760 3492 2120 4212
10 USA   Hyden/Brunner John Hyden Theodore Brunner 1460 1825 1930 2545
11 CAN   Schachter/Pedlow Sam Schachter Sam Pedlow 1560 2040 1920 2640
12 POL   Bryl/Fijalek Michal Bryl Grzegorz Fijalek 1440 2532 1800 3132
13 MEX   Virgen/Ontiveros Juan Virgen Lombardo Ontiveros 1640 2580 1800 3060
14 CAN   O'Gorman/Saxton Grant O'Gorman Ben Saxton 1470 2020 1770 2500
15 RUS   Stoyanovskiy/Velichko Oleg Stoyanovskiy Igor Velichko 1448 2352 1768 2652
16 USA   Crabb Ta./Gibb Taylor Crabb Jacob Gibb 1480 1570 1760 2170
17 BEL   Koekelkoren/van Walle Dries Koekelkoren Tom van Walle 1560 3410 1720 3650
18 ITA   Ranghieri/Caminati Alex Ranghieri Marco Caminati 1140 1823 1700 2783
19 NOR   Mol A./Sørum, C. Anders Berntsen Mol Christian Sandlie Sørum 1460 2788 1660 3268
20 POL   Prudel/Szalankiewicz Mariusz Prudel Jakub Szalankiewicz 1360 2315 1640 3155
21 RUS   Sivolap/Yarzutkin Maxim Sivolap Artem Yarzutkin 1448 2352 1528 2412
22 BRA   Álvaro Filho/Saymon Álvaro Morais Filho Saymon Barbosa Santos 1480 2944 1520 3168
23 GER   Böckermann/Flüggen Markus Böckermann Lars Flüggen 1320 1879 1390 1879
24 SUI   Beeler/Krattiger Nico Beeler Marco Krattiger 1140 2304 1380 2604
25 USA   Doherty/Allen Ryan Doherty William Allen 1300 1760 1360 1940
26 FRA   Krou/Aye Youssef Krou Quincy Aye 1080 2170 1120 2290
27 QAT   Júlio/Jefferson Júlio César Do Nascimento Júnior Jefferson Santos Pereira 1112 2587 1112 2479
28 POL   Kujawiak/Rudol Kacper Kujawiak Maciej Rudol 1060 1835 970 2255
29 GER   Bergmann/Harms, Y. Philipp Arne Bergmann Yannick Harms 444 752 444 752
30 CHN   HA Likejiang/Wu Jiaxin WC Likejiang Ha Jiaxin Wu 346 419 374 479
31 SUI   Heidrich/Gerson Adrian Heidrich Mirco Gerson 410 743 339 653
32 QAT   Ziad/Nassir WC Benlouaer Ziad Ziad Ahmed M A Ali Nassir 5 5 3 3