Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 IRI   Raoufi R./Salemi B. Rahman Raoufi Bahman Salemiinjehboroun 1000 1356 976 1236
2 LAT   Plavins/Tocs Martins Plavins Edgars Tocs 1700 2599 1700 2485
3 QAT   Cherif/Ahmed Cherif Younousse Ahmed Tijan 1420 3103 1420 3013
4 POL   Prudel/Szalankiewicz Mariusz Prudel Jakub Szalankiewicz 1360 2495 1360 2315
5 INA   Candra/Ashfiya Ade Rachmawan Mohammad Ashfiya 1192 1584 1192 1584
6 ITA   Ranghieri/Caminati Alex Ranghieri Marco Caminati 1180 2063 1140 1823
7 POL   Kujawiak/Rudol Kacper Kujawiak Maciej Rudol 1060 2015 1060 1835
8 USA   Slick/Patterson Stafford Slick Casey Patterson 990 1775 990 1535
9 AUT   Dressler/Seidl Rob. Christoph Dressler Robin Seidl 950 2274 950 1974
10 USA   Kolinske/Evans William Kolinske Miles Evans 920 1260 920 1260
11 FRA   Thiercy/Gauthier-Rat Maxime Thiercy Arnaud Gauthier-Rat 850 1993 850 1753
12 AUT   Ermacora/Pristauz Martin Ermacora Moritz Pristauz 820 1238 820 1238
13 LAT   Finsters/Solovejs Rihards Finsters Aleksandrs Solovejs 800 1625 800 1601
14 BLR   Dziadkou/Kavalenka Aliaksandr Dziadkou Aliaksandr Kavalenka 740 1475 740 1475
15 SLO   Zemljak/Pokeršnik, D. Nejc Zemljak Danijel Pokeršnik 732 1084 732 1084
16 GER   Ehlers/Schümann Nils Ehlers Lorenz Schümann 720 1428 720 1278
17 LAT   Regza/Smits Haralds Regza Kristaps Smits 702 1133 702 1043
18 NOR   Berntsen/Mol H. Mathias Berntsen Hendrik Nikolai Mol 695 1312 695 1252
19 AUT   Hörl/Winter Julian Hörl Tobias Winter 685 1625 685 1385
20 NED   Boehlé/van de Velde Dirk Boehlé Steven van de Velde 680 864 680 864
21 FIN   Nurminen/Siren Jyrki Nurminen Santeri Siren 656 937 656 937
22 GER   Walkenhorst/Winter Alexander Walkenhorst Sven Winter 600 788 570 698
23 FRA   Barthelemy/Di Giantommaso Olivier Barthelemy Romain Di Giantommaso 460 993 460 843
24 GER   Thole J./Wickler Julius Thole Clemens Wickler 424 913 424 763
25 RUS   Semenov/Leshukov Konstantin Semenov Ilya Leshukov 420 590 420 590
26 LTU   Rumsevicius/Kazdailis Arnas Rumsevicius Lukas Kazdailis 402 511 402 511
27 SWE   Appelgren/Boman WC Martin Appelgren Simon Boman 320 720 380 792
28 IRI   A. Pourasgari/A.Vakili Abbas Pourasgari Arash Vakili 492 492 372 372
29 UKR   Denin/Denysenko Oleksii Denin Denys Denysenko 353 642 353 642
30 UKR   Iemelianchyk/Popov Vladyslav Iemelianchyk Sergiy Popov 342 643 342 643
31 IRI   A.Salagh/A. Mirzaali WC Aghamohammad Salagh Abolhamed Mirzaali 224 224 104 104
32 ITA   Abbiati/Andreatta, T. Andrea Abbiati Tiziano Andreatta 168 196 168 196