Teams Men - Main Draw

Overview

Teams Men - Main Draw

Pos. Country Team Name Player 1 Player 2 Entry Pts. Entry Tech. Pts. Seed Pts. Seed Tech. Pts.
1 POR   Jardim/Pombeiro Jose Jardim Francisco Pombeiro 0 0 0 0
2 GER   Rudolf/Stadie Niklas Rudolf Eric Stadie 0 0 0 0
3 NOR   Aarrestad/Berntsen Håvard Aarrestad Mathias Berntsen 0 0 0 0
4 USA   Defalco/Richard Torey Defalco Louis Richard 0 0 0 0
5 LTU   Barauskis/Bartkus Marius Barauskis Edgaras Bartkus 0 0 0 0
6 POR   Artur/Dinis Artur Resende Dinis Alves 0 0 0 0
7 RUS   Yarzutkin/Stoyanovskiy Artem Yarzutkin Oleg Stoyanovskiy 0 0 0 0
8 POL   Lysikowski/Jetke Mateusz Lysikowski Jakub Jetke 0 0 0 0
9 VEN   Tigrito/Peter Jose Gregorio Gomez Rolando Hernandez 0 0 0 0
10 POL   Kmiecik/Macura Dominik Kmiecik Jakub Macura 0 0 0 0
11 AUT   Kratz/Pristauz Johannes Kratz Moritz Pristauz 0 0 0 0
12 CZE   Gala/Bercik Jakub Gala Vaclav Bercik 0 0 0 0
13 ITA   Sette/Mazzon Felice Sette Riccardo Mazzon 0 0 0 0
14 BRA   Arthur/George Arthur Diego Mariano Lanci George Souto Maior Wanderley 0 0 0 0
15 CAN   Albert/Ireland Zachery Albert Craig Ireland 0 0 0 0
16 LAT   Pavels/Kliemans Pavels Jemeljanovs Karlis Kliemans 0 0 0 0
17 AUS   Fathers/Gray Regan Fathers Simon Gray 0 0 0 0
18 KAZ   Dmitriyev/Polichshuk Yegor Dmitriyev Sergey Polichshuk 0 0 0 0
19 LCA   Sachin/Andre Sachin Avril Andre Marquis 0 0 0 0
20 UKR   Kovalov/Plotnytskyi Illia Kovalov Oleh Plotnytskyi 0 0 0 0
21 POR   B. Silva/Leite Bernardo Silva Bernardo Leite 0 0 0 0
22 FRA   Loiseau/Gauthier-Rat Arnaud Loiseau Arnaud Gauthier-Rat 0 0 0 0
23 ROU   Badiceanu/Rosu Lucian Badiceanu Ioan Marius Rosu 0 0 0 0
24 GER   Thole J./Göbert Julius Thole Felix Göbert 0 0 0 0
25 ESP   Huerta/Rojas Javier Huerta Pastor Hugo Rojas Martínez 0 0 0 0
26 MEX   Gaxiola/Rubio Josue Gaston Gaxiola Leyva Jose Luis Rubio Camargo 0 0 0 0
27 BLR   Drapchynski/Vauchkevich Uladzislau Drapchynski Pavel Vauchkevich 0 0 0 0
28 PER   Bramont-Arias/Heredia Luis Bramont-Arias Jimy Heredia 0 0 0 0
29 BUL   Ivanov/Kalchev Ivailo Ivanov Dimitar Kalchev 0 0 0 0
30 EGY   Ahmed/Fayed Basel Ahmed Aly Fayed 0 0 0 0
31 AUS   Guehrer/Hunt Maximilian Guehrer Jonathan Hunt 0 0 0 0
32 PUR   Rivera/Padilla Daniel Rivera Ricardo Padilla Rivera 0 0 0 0
33 BRA   Gabriel/Jonas Gabriel Mussi Fichter Jonas Paixão Fidélis 0 0 0 0
34 ARG   Aveiro/Aulisi Leo Aveiro Santiago Aulisi 0 0 0 0
35 NAM   Sack /Von Ludwiger Jan-Eric Sack roman york Von Ludwiger 0 0 0 0
36 NED   Bouter/Van Steenis Jasper Bouter Tom van Steenis 0 0 0 0